fds=85
85
fds.85
xquery version '3.0';
let $context := doc($db:context)
let $howmany := 1000
let $atts := $context//att[(bron/descendant::*/@fonds = 'fds.85')]
return
<result lem='{count($atts/preceding-sibling::lemma)}' atts='{count($atts)}' shown='{$howmany}'>
{
for $i in 1 to min(($howmany, count($atts)))
let $att := $atts[$i]
group by $lem := $att/preceding-sibling::lemma
order by $lem/vorm
return
<entry>
{$lem}
{$att intersect $atts}
</entry>
}
</result>
Aachen
= nl. Aken = fra. Aix-la-Chapelle
Aachen
so genannt nach den Thermalquellen
Aquis
1145
D CB 15
Ahr
= Altenahr
Ahr
Genannt nach der Ahr
Ara
1149
D CB 18
Are
1112
D CB 2
Are
1132
D CB 4
Are
1149
D CB 19
Alfter
Alfter
Wie Haaltert?
Alfetra
1188
D CB 30
Alftere
1190
D CB 31
Alpen
Alpen
Wie Alfen?
Alpheim
1166
D CB 25
Altendorf
Altendorf
Aldendorph
1131
D CB 3
Altenkirchen
Westerwald
Altenkirchen
Aldenkirchen
1131
D CB 3
Aldinkirchin
1190
D CB 31
Arnsberg
Arnsberg
Arnesberch
1145
D CB 15
Arzdorf
Arzdorf
Artstorp
(1166)
D CB 25
Auelgau
Gau an der Sieg
Hauelgoue
(1174)
D CB 27
Bachem
= Niederbachem und Oberbachem
Bachem
Cf. Bakkum, Bachum, Backum
Bacheim
1142
D CB 13
Bedburg
Bedburg
Also "Bethäuslein". Die Formen mit t sind hochdeutsch beeinflußt
Bedebure
1149
D CB 19
Bedebur
(1168-74)
D CB 26
Beuel
Beuel
Buiela
1139
D CB 11
Birgel
Oberwinter
Bergele
(1166)
D CB 25
Birnbach
Birnbach
Berenbach
1131
D CB 3
Berenbach
1190
D CB 31
Blankenheim
Blankenheim
Blankenheim
1131
D CB 3
Blankenheim
1149
D CB 18
Blens
Hausen
Plense
1136
D CB 6 und 7
Bonn
Bonn
Bunna
1131
D CB 3
Bunna
1136
D CB 6
Bunna
1139
D CB 11
Bunna
1143
D CB 14
Bunna
1149
D CB 19
Bonnensis
1110
D CB 1
Bonnensis
1112
D CB 2
Bonnensis
1158
D CB 23
Uerona
1149
D CB 19
Bůnnę
loc.
1112
D CB 2
Bunnensis
1131
D CB 3
Bunnensis
1136
D CB 6
Bunnensis
1138
D CB 8
Bůnnensis
1188
D CB 30
Bunne
1132
D CB 4
Ueronensis
1142
D CB 13
Bonna
1158
D CB 23
Bornheim
Bornheim
Burnheim
1131
D CB 3
Brauweiler
Brauweiler
Brunwillarensis
1149
D CB 18
Brunwillarensis
1153
D CB 21
Brunwilariensis
1143
D CB 14
Bubenheim
Binsfeld
Bobenheim
zweif. ident.
1131
D CB 3
Büllesheim
= Großbüllesheim
Büllesheim
Bulgenesheim
(1166)
D CB 25
Dattenfeld
Dattenfeld
Dattenuelt
1131
D CB 3
Dattenvelt
1190
D CB 31
Deutz
Köln
Cf. Concordia
Tuitiensis
1138
D CB 8
Tuitiensis
1143
D CB 14
Tuiciensis
1136
D CB 6, 7
Diez
Diez
Diest
1188
D CB 30
Dollendorf
= Ober- und Niederdollendorf
Dollendorf
Dolendorp
1131
D CB 3
Dolendorph
(1156-58)
D CB 22
Dottendorf
Bonn
Dottindorp
1190
D CB 31
Drachenfels
Königswinter
Drachenuelis
1149
D CB 18
Drakenuels
(1166)
D CB 25
Drachenuels
1188
D CB 30
Duisdorf
Duisdorf
Dudensdorp
(1166)
D CB 25
Dudinstorp
1190
D CB 31
Düren
Düren
Dvire
1145
D CB 15
Endenich
Bonn
Æntenich
1131
D CB 3
Entenic
1135
bulle, D CB 5
Enthenich
1136
D CB 7
Enthenich
(1156-58)
D CB 22
Entenich
(1156-58)
D CB 22
Entenich
(1166)
D CB 25
Ersdorf
Ersdorf
Aeuerstorp
1131
D CB 3
Euerstorph
(1156-58)
D CB 22
Flerzheim
Flerzheim
Cf. Flörsheim
Flerdesheim
1140
D CB 12
Franken
Franken
Frankin
1131
D CB 3
Freusburg
Freusburg
s. Bracht
Frosbreth
1175
D CB 28
Friesdorf
Bad Godesberg
Fridechestorph
1142
D CB 13
Friesenhagen
Friesenhagen
Frisenhagen
1131
D CB 3
Geistingen
Hennef
Geistingen
1131
D CB 3
Geldern
Geldern
Gelre
1149
D CB 18
Gladbach
Mönchen-
Gladbach
Gladebach
1131
D CB 3
Gladebach
1136
D CB 6, 7
Gladebachensis
1149
D CB 18
Godesberg
Bad
Godesberg
Gudenesberg
1131
D CB 3
Wodenesberch
1140
D CB 12
Gůdensberg
1143
D CB 14
Grasaph
unb. ±
Stieldorf
Germ. Gewässername Grasapō-, zu grasa- n. "Gras".
Grasaph
1131
D CB 3
Gustorf
Gustorf
Gozdorp
1149
D CB 19
Gozdorp
(1168-74)
D CB 26
Hachen
Hachen
Hagene
1145
D CB 15
Halberg
Halberg
Cf. Halderberg
Halreberg
1131
D CB 3
Hamm an der Sieg
Hamm an der Sieg
Hamne
1131
bulle, D CB 3
Hammerstein bei Rheinbrohl
Hammerstein bei Rheinbrohl
Hamerstein
1145
D CB 15
Heinsberg
Heinsberg
Heimesberg
1149
D CB 19
Heimisberg
1175
D CB 28
Hennef
Sieg
Hennef
Hanephe
1132
D CB 4
Herchen
Herchen
Herchlingen
1131
D CB 3
Hersel
Hersel
Cf. Herberge
Hersele
1149
D CB 19
Hersela
(1168-74)
D CB 26
Hersellensis
(1168-74)
D CB 26
Hochstaden
Frimmersdorf
Hostade
1132
D CB 4
Hostaden
1136
D CB 6
Honnef
Honnef
Altgerm. Hydr. Hunapō-, zu hunu- "honigfarbig".
Hunefe
1140
D CB 12
Hunephe
(1166)
D CB 25
Ipplendorf
Wormersdorf
Ippilindorf
1140
D CB 12
Isenburg
Isenburg
Isenborch
1112
D CB 2
Jülich
= nl. Gulik
Jülich
(de) Iuliaco
1132
D CB 4
Iuleche
1175
D CB 28
Ivliche
1145
D CB 15
Kagun
unb. in der Ahrgegend
Kagun
1145
D CB 15
Kamp-Lintfort
Kamp-Lintfort
Campensis
1138
D CB 8
Karweiler
Karweiler
Calewilere
1131
D CB 3
Kaster
Kaster
Castere
1188
D CB 30
Katzenelnbogen
Katzenelnbogen
Kazenellenboge
1175
D CB 28
Kempen
Kempen
Chempene
1140
D CB 12
Kerpen
Kerpen
Kerpene
1145
D CB 15
Kessenich
Bonn
Kestenich
1190
D CB 31
Kirchdaun
Kirchdaun
Duna
1131
D CB 3
Krickenbeck
Hinsbeck
Krichenbeche
1149
D CB 18
Kruft
Bad Godesberg
Crufte
1190
D CB 31
Kuik
Kuik
Het is inderdaad bij Kuik dat de Maas, na eerst in noordelijke richting te zijn gevloeid, zich wendt naar het westen
Kvich
1149
D CB 18
Kurscheid
Hennef (Sieg)
Cuorneskeit
1131
bulle, D CB 3
Kürrighoven
Oberbachem
Corengouen
1131
D CB 3
Cvorengouen
1139
D CB 11
Laurenburg
Laurenburg
Lurenburch
1145
D CB 15
Leimersdorf
Leimersdorf
Limerstorp
1131
D CB 3
Limerstorp
1190
D CB 31
Lessenich bei Bonn
Lessenich bei Bonn
Lezzenich
1131
D CB 3
Lezinich
1140
D CB 12
Leuscheid
Herchen
Liuuenskeit
1131
D CB 3
Limbourg
= nl. Limburg
Limbourg
Limpurch
1145
D CB 15
Limburch
1188
D CB 30
Linburg
1149
D CB 19
Lemburgh
1153
D CB 20
Lohmar
Lohmar
Lomere
1131
D CB 3
Lomere
1190
D CB 31
Maubach
= Obermaubach und Untermaubach
Maubach
Molbag
1175
D CB 28
Meckenheim
Meckenheim
Mecdenheim
1131
D CB 3
Mecdenhem
1190
D CB 31
Messdorf
Lessenich
Mehtestorp
1131
D CB 3
Methestorp
1190
D CB 31
Millendonk
Korschenbroich
Milendunc
1175
D CB 28
Milendunc
1188
D CB 30
Morsbach
Sieg
Morsbach
Moresbach
1131
D CB 3
Much
Much
Mucha
1131
D CB 3
Muffendorf
Bad Godesberg
Moffendorph
1136
D CB 6
Mvoffendorp
1139
D CB 11
Mofendorph
(1156-58)
D CB 22
Mühlheim
Bonn
Molenheim
1143
D CB 14
Mvelenhem
(1166)
D CB 25
Můlinheim
1190
D CB 31
Müllenark
Schophoven
Můlenarke
1132
D CB 4
Nassau
Nassau
Nassowe
1175
D CB 28
Nörvenich
Nörvenich
Noruenich
1149
D CB 19
Nümbrecht
Nümbrecht
Nuenbret
1131
D CB 3
Nürburg
Nürburg
Nůrberg
1188
D CB 30
Oberwinter
Oberwinter
Cf. Königswinter
in Wintere minori
1131
D CB 3
Wintre
(1156-58)
D CB 22
Olsdorf
Alfter
Alesdorp
(1166)
D CB 25
Osnabrück
Osnabrück
Osenbrugensis
1138
D CB 8
Pingsdorf
Brühl
Pinnestorp
1149
D CB 19
Pinsdorp
(1168-74)
D CB 26
Pleis
= Niederpleis und Oberpleis
Pleis
Cf. Niederpleis, Oberpleis
Bleise
1132
D CB 4
Poppelsdorf
Bonn
Popelstorp
(1166)
D CB 25
Randerath
Randerath
Randenrode
1188
D CB 30
Rauschendorf
Stieldorf
Ruzenthorp
1131
D CB 3
Rvscendorf
1143
D CB 14
Remagen
Remagen
Riemage
1140
D CB 12
Rinmage
1153
D CB 20
Rheidt
Rheidt
Reida
1131
D CB 3
Reide
1190
D CB 31
Rheinbach
Rheinbach
Reinbach
1140
D CB 12
Rheindorf
Grau-
Bonn
Liegt am Rhein
Rindorp
1131
D CB 3
Rindorf
1143
D CB 14
Rheineck
Rheineck
Flußname Rhein + ...
Rinekke
1145
D CB 15
Rinekke
1149
D CB 19
Rhöndorf
Honnef
Růendorp
(1166)
D CB 25
Ruppichteroth
Ruppichteroth
Ruoprehtrothe
1131
bulle, D CB 3
Rölsdorf
Beuel
Rvligestorph
1142
D CB 13
Rüdenberg
wüst bei
Arnsberg
Růdenberg
1131
D CB 3
Rüngsdorf
Bad Godesberg
Rinmigestorp
1131
bulle, D CB 3
Rimegestorph
1132
D CB 4
Remestorf
1135
bulle, D CB 5
Saeffelen
Saeffelen
Saphra
1135
D CB 5
Safla
1136
D CB 7
Saffenburg
Mayschoß
Saphenberch
1136
D CB 6 und 7
Saffenberg
1149
D CB 19
Safenberch
1145
D CB 15
Saffenberch
(1168-74)
D CB 26
Siegburg
Siegburg
"Berg an der Sieg"
in monte Sigeberge
1143
D CB 14
Sigeberch
1112
D CB 2
Soest
Soest
Susaziensis
1132
D CB 4
Stadtlohn
Stadtlohn
Lon
1135
D CB 5
Lohn
1136
D CB 7
Stieldorf
Stieldorf
Stildorp
1131
D CB 3
Stocchen
Bonn
Stocchen
1110
D CB 1
Stromberg
Oberdollendorf
Stronberch
1131
bulle, D CB 3
Uckerath
Uckerath
Okenrode
1131
D CB 3
Ulft
Gendringen
Vlfthe
1136
D CB 6 en 7
Ulmen-Meiserich
Ulmen-Meiserich
Vlma
1131
bulle, D CB 3
Unkelbach
Unkelbach
Unkelbach
1153
D CB 20
Valkenburg
Valkenburg
Ualkenburg
1132
D CB 4
Verkel
Keppeln
Uerkele
1131
D CB 3
Vernich
Vernich
Væuernich
1145
D CB 15
Veuernich
(1166)
D CB 25
Vilich
Beuel
Vileke
1140
D CB 12
Volmarstein
Volmarstein
Uolmustein
(1166)
D CB 25
Volmůdesteyne
1188
D CB 30
Wadenheim
Bad Neuenahr
UVadenheim
1131
D CB 3
Waldbröl
Waldbröl
Waltprugele
1131
D CB 3
Wallefeld
Ründeroth
Liegt am Walbach
Waleuelt
1131
D CB 3
Waleuelt
1190
D CB 31
Wickrath
Wickrath
Wikerode
1188
D CB 30
Wiehl
Wiehl
Wila
1131
D CB 3
Wile
1175
D CB 28
Wile
1190
D CB 31
Wiesbaum
Wiesbaum
Wisebenne
1131
D CB 3
Winterscheid
Winterscheid
Winterskeit
1131
bulle, D CB 3
Wolkenburg
Königswinter
Wolkenburg
1175
D CB 28
Würzburg
Würzburg
Werzeburgensis
1138
D CB 8
Zingsheim
Zingsheim
Cinesheim
1131
D CB 3
Züllighoven
Züllighoven
Zullengouen
(1166)
D CB 25
Zülpich
Zülpich
in Zulpiaco
1132
D CB 4
Ückesdorf
Röttgen
Vckenestorp
1131
D CB 3
Vkendorf
1143
D CB 14