fds=259
259
fds.259
xquery version '3.0';
let $context := doc($db:context)
let $howmany := 1000
let $atts := $context//att[(bron/descendant::*/@fonds = 'fds.259')]
return
<result lem='{count($atts/preceding-sibling::lemma)}' atts='{count($atts)}' shown='{$howmany}'>
{
for $i in 1 to min(($howmany, count($atts)))
let $att := $atts[$i]
group by $lem := $att/preceding-sibling::lemma
order by $lem/vorm
return
<entry>
{$lem}
{$att intersect $atts}
</entry>
}
</result>
Dronrijp
Menaldumadeel
Dennigrip
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Drenningrip
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Echten
Lemsterland
Acthne
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Emmeloord
Schokland
cf. Emblem
Emelwerth
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Emelwerd
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Ferlerehe
onb., ± ?
Staveren
Ferlerehe
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Farlarahe
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Gaastmeer
Wymbritseradeel
Gersmere
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Gersmere
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Harich
Gaasterland
Harch
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Harich
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Heeg
Wymbritseradeel
Hagekerke
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Hagakerke
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Hieslum
Wonseradeel
Heslum
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Hindelopen
Hindelopen
Cf. Eng. Hindlip (966 Hindehlep) " a leap-gate for hinds" (Ekwall p. 229)
Hindelepum
1132 vals 2e helft 13e
Lw
IJselham
Oldemarkt
Sillehem
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Sileham
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Idsega
Wymbritseradeel
Eddegghe
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Edeswald
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Kessenich
Kessenich
Kasnech
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Kornwolde
Hemelumer-Oldeferd
Karnewald
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Kuinder
Kuinder
Kunre
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Laaksum
Hemelumer-Oldeferd
Laxnum
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Laxnum
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Marcnesse
verdwenen, ± Schokland?
Marcnesse
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Marchnesse
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Mirns
Gaasterland
Midlinge
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Oosterzee
Lemsterland
Ligt aan het Tjeukemeer, het oostelijkste van de kleine meren in Z.W.Friesland
Osterse
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Oudega
Wymbritseradeel
Aldekerke
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Aldakerke
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Rottum
Haskerland
Ruthne
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Ruthne
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Scherpenzeel
Weststellingwerf
Scherpensele
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Scarpensele
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Schingen
Menaldumadeel
Scinghnum
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Staveren
Staveren
Cf. Étaples
Staueren
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Staurensis
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Sudergo
onb., ± ?
Zwolle
Sudergo
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Sânfirde
Wymbritseradeel
Santforde
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Sandforde
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Urk
eiland in de Zuiderzee
Vrk
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Vrch
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Vechten
Bunnik
afgeleid van de riviernaam Vecht
Vechten
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Vlieland
eiland
Vlieland
Genoemd naar het Vlie
Fle
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Warns
Hemelumer-Oldeferd
Wardelse
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Warlesle
1245 kop. 2e helft 13e
Lw
Wikel
Gaasterland
Wicle
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Ypkolsga
Wymbritseradeel
Ipekeldekerke
1132 vals 2e helft 13e
Lw
Ypekaldege
1245 kop. 2e helft 13e
Lw